Infocopy

Dezynfekcja powietrza
i powierzchni

Lampy UV C sa sterylizatorami, które skutecznie usuwaja szkodliwe substancje i eliminuja wirusy, bakterie, grzyby, plesnie oraz roztocza.

Jak podaje Warszawski Uniwersytet Medyczny, badania potwierdziły skuteczność dezynfekcji za pomocą promieniowania UV C na poziomie 99,99 proc. w przypadku wirusów z grupy korona.

Promieniowanie ultrafioletowe to część widma promieniowania słonecznego, z którego dociera do nas tylko jego fragment. Ma jednak silne działanie biobójcze, dlatego wytwarzane jest w sposób sztuczny i stosowane w celu dezynfekcji, przy czym do najczęściej wykorzystuje się fale o długości 254 nm.

Dezyfekcja pomieszczenia odbywa się poprzez ustawienie w nim specjalnych lamp, które, po włączeniu, emitują promieniowanie UV C.

Należy jednak pamiętać, że promieniowanie UV C jest szkodliwe dla skóry i oczu, dlatego emitujące je urządzenia do dezynfekcji mogą być używane tylko pod nieobecność ludzi i zwierząt.

Zastosowanie UV C do walki z koronawirusem SARS-CoV-2 zaleca WHO i polski Główny Inspektorat Sanitarny.

Promieniowanie UV C jest stosowane od ponad 40 lat do usuwania patogenów z wody pitnej, ścieków, powietrza, produktów farmaceutycznych i rozmaitych powierzchni. W Chinach za ich pomocą odkaża się pieniądze, a nawet całe autobusy.

Koszt dezynfekcji ustalany jest indywidulanie w zależności od powierzchni obiektu
jak również układu poszczególnych pomieszczeń.

Do lamp wykorzystujemy promienniki firmy Philips.
Nasze lampy wytwarzają promieniowanie UV-C o długości fali 254nm.