Infocopy

Systemy przeciwpożarowe

Przewodowe i bezprzewodowe

Systemy sygnalizacji pożaru (SSP i SAP)

Systemy oddymiania

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO)

Systemy sygnalizacji pożarowej pozwalają na automatyczne wykrywanie pożaru, szybką identyfikację miejsca powstania pożaru, oraz włączenia urządzeń sygnalizujących niebezpieczeństwo oraz gaszących. Dzięki możliwości połączenia z centralami alarmowymi, skutecznie mogą przesyłać sygnał o zagrożeniu do jednostek reagujących.

Jak działa system sygnalizacji pożarowej?

System sygnalizacji pożarowej SSP (inne nazwy to system alarmu pożarowego albo sygnalizacja alarmowa pożarowa, w skrócie SAP) to zbiór współpracujących elementów, które wykrywają pożar, inicjują alarm, automatycznie powiadamiają straż pożarną lub wykonują inne działania zmierzające do zmniejszenia skutków pożaru.

System SSP jest jednym z podstawowych systemów bezpieczeństwa, którego celem jest ochrona życia i zdrowia ludzi, a także zgromadzonych w obiektach dóbr.

System SSP oparty jest na zamontowanych w pomieszczeniach czujkach, które reagują na dym i/lub wzrost temperatury, przekazując informację o tym fakcie do centrali pożarowej, która następnie informuje o zagrożeniu lub alarmie personel obsługi, a w przypadku jego braku – straż pożarną i/lub uruchamia dodatkowe urządzenia sygnalizacyjne lub gaśnicze. Obok czujek (w linii dozorowej) mogą być zainstalowane przyciski pożarowe ROP – ręczne ostrzeganie pożarowe, służące do przekazania informacji do centrali o zauważonym pożarze przez osoby znajdujące się w jego okolicy.

Zadaniem tak zbudowanego systemu SSP jest szybkie i bezbłędne wykrycie powstającego pożaru zanim się on rozwinie i osiągnie rozmiary trudne do opanowania. Szybkie wykrycie źródła pożaru da więcej czasu na przeprowadzenie ewakuacji budynku i na skuteczną ochronę zgromadzonych w nim wartości.

System Sygnalizacji Pożarowej marki Bosch

Współczesne budynki są nie tylko bezpiecznym i funkcjonalnym miejscem do życia i pracy. Mogą też zaspokajać potrzeby użytkowników, a nawet reagować na nie, zapewniając przy tym narzędzia pozwalające pracować wydajniej i w sposób bardziej zrównoważony. Istotną rolę odgrywają tu Internet Rzeczy (IoT) oraz technologie oparte na czujnikach, a Bosch Building Technologies jest światowym liderem tych nowych rozwiązań.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom we wszystkich dziedzinach – od funkcji kontroli dostępu przez systemy ochrony przeciwpożarowej i komunikatów publicznych po inteligentne systemy bezpieczeństwa wizyjnego – pomagamy na nowo definiować funkcjonalność budynków dla przebywających w nich ludzi.

Bosch – producent profesjonalnych Systemów Sygnalizacji Pożarowej

Historia firmy Bosch to już ponad 100 lat ciągłego rozwoju. Oferta marki obejmuje wiele różnych rozwiązań technicznych, poczynając od typowych urządzeń domowych, a kończąc na zaawansowanych układach elektroniki samochodowej takich jak systemy pojazdów autonomicznych.

Bosch Security, jako samodzielny dział koncernu, jest jednym z największych na rynku światowym dostawcą urządzeń z zakresu elektronicznych systemów zabezpieczeń.
W jego ofercie znajdziemy kompletną ofertę produktów z zakresu systemów bezpieczeństwa pożarowego, a także inne systemy służące do zarządzania infrastrukturą budynkową. Niewątpliwą zaletą rozwiązań Bosch jest bezproblemowa integracja wszystkich urządzeń na jednej platformie sprzętowej i programowej. Doceniają to zarówno Projektanci i Integratorzy jak również użytkownicy ich systemów.

Zalety systemów przeciwpożarowych

  • szybkie wykrycie sytuacji niebezpiecznych,
  • identyfikacja miejsca powstania pożaru,
  • szybkie ostrzeżenie ludzi,
  • uruchamianie systemów gaszących.

Zalety systemów bezprzewodowych

  • nie potrzeba wykonywać okablowania,
  • idealne dla obiektów zabytkowych (minimalna ingerencja w obiekt),
  • długie działanie na baterii,
  • integracja z innymi systemami na obiekcie,
  • łatwa i wygodna obsługa.

Współpracujemy z najlepszymi.
Pracujemy na sprawdzonych, najwyższej jakości komponentach.