Infocopy

Systemy alarmowe

Coraz częściej alarm jest nieodłącznym elementem
infrastruktury nowo powstających obiektów.

„Nie daj się okraść – załóż alarm” – to slogan wielu firm zajmujących się instalacja alarmów, mimo marketingowego brzmienia jest on jak najbardziej prawdziwy, niestety jak mówią statystyki zazwyczaj alarm instaluje się po udanej próbie włamania a wtedy aktualne staje się już powiedzenie: „Mądry Polak po szkodzie.”

Fakt posiadania systemu alarmowego to także możliwość korzystania ze zniżek na ubezpieczenie obiektu w większości towarzystw ubezpieczeniowych w naszym kraju. Alarm zainstalowany na obiekcie handlowym, przemysłowym to brak potrzeby wynajmowania stróżów nocnych czy etatowej ochrony. Dodatkowo alarm to możliwość zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektu dzięki instalacji czujek dymu.

Zalety posiadania systemu alarmowego

Zapewnia poczucie bezpieczeństwa

Obniżenie kosztów ubezpieczenia obiektu

Zintegrowane zabezpieczenia przeciwpożarowe

Obsługa zdalna przez aplikację

Alarm jest nieodłącznym elementem
infrastruktury dla wszystkich typów obiektów

System alarmowy składa się z kilkudziesięciu elementów – centrali alarmowej, czujek i detektorów, sygnalizatorów, manipulatorów – które trzeba ze sobą połączyć. Służące do tego przewody przechodzą przez niemal wszystkie pomieszczenia. Z tego wynika największy kłopot z montażem alarmu – nikt nie chce, żeby przewody były widoczne, więc ukrywa się je tak jak w przypadku każdej instalacji elektrycznej – najlepiej pod tynkiem. Generalny remont jest więc dobrą okazją do montażu instalacji alarmowej – bruzdy w tynku na przewody można zrobić przed przeprowadzeniem prac wykończeniowych, które zwykle i tak polegają na naprawianiu, a nawet wykonywaniu od nowa okładzin ściennych.


Są też systemy alarmowe bezprzewodowe. Czy zatem nie lepiej zdecydować się na taki, zwłaszcza gdy remont nie obejmuje naprawy ścian? Na pewno praca jest wtedy łatwiejsza, ale trzeba brać pod uwagę, że urządzenia komunikujące się ze sobą drogą radiową są drogie, a ich działanie stosunkowo łatwo zakłócić. Wprawdzie można je zabezpieczyć przed zakłóceniami, lecz wtedy trzeba wydać jeszcze więcej. Dlatego warto się zdecydować na takie rozwiązanie tylko w sytuacji, gdy wykonanie instalacji przewodowej jest bardzo trudne i przez to nieopłacalne. Generalny remont domu to zwykle jednak dobra okazja, żeby rozprowadzić przewody i zastosować urządzenia tańsze i sprawiające mniej problemów w trakcie eksploatacji – takich jak choćby wyczerpujące się baterie, które trzeba wymieniać w każdej czujce bezprzewodowej.

Budowa infrastruktury pozwalającej na stworzenie skutecznego systemu alarmowego w obiekcie użyteczności publicznej tj. przedszkole, szkoła, przychodnia zdrowia, kościół i wielu innych to jeden z najlepszych sposobów na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w tego typu obiektach, na poprawę jakości obsługi osób korzystających z usług tego typu instytucji, na zmniejszenie kosztów ich utrzymania (kosztów napraw i konserwacji) czy zwiększenie czystości na ich terenie.

Projektujemy i montujemy systemy dla sklepów wielkopowierzchniowych, pasaży handlowych, a także mniejszych sklepów i sklepików. Nasza ochrona elektroniczna skutecznie zapobiega kradzieżom, pozwala kontrolować, przepływ klientów, rejestrować czas pracowników.

Oferujemy usługi w zakresie ochrony elektronicznej w obiektach przemysłowych (zakłady, fabryki, elektrownie, oczyszczalnie). Nasi pracownicy projektują i montują m.in. alarmy, systemy przeciwpożarowe, systemy kontorlii dostępu, czy monitoring wizyjny, dzięki czemu powierzone nam obiekty przemysłowe chronione są przed zagrożeniem. Projektujemy i montujemy systemy ochrony elektronicznej zarówno dla dużych jak i małych obiektów przemysłowych.

Wyższy poziom ochrony. Obiekt z systemem alarmowym jest bezpieczniejszy dla jego użytkowników. Mienie znajdujące się na terenie takiego obiektu jest lepiej chronione i w mniejszym stopniu narażone na kradzież lub zniszczenie.

Mniejsze ryzyko kradzieży. Ilość kradzieży w dozorowanych obiektach jest wyraźnie mniejsza niż w obiektach pozbawionych takiego nadzoru.

Mniej aktów wandalizmu. Dzięki obecności kamer wandale są mniej skłonni do niszczenia mienia znajdującego się na terenie danego obiektu.

Nadzór nad pracownikami i użytkownikami. Nadzorowany obiekt to mniejsza liczba nadużyć ze strony pracowników i mniejsze ryzyko niepożądanych zachowań ze strony użytkowników. Świadomość tego, że jest się monitorowanym, to skuteczny sposób na studzenie emocji.

Współpracujemy z najlepszymi.
Pracujemy na sprawdzonych, najwyższej jakości komponentach.

Skonfiguruj swój system alarmowy

Samodzielnie zbuduj własny system alarmowy lub zestaw telewizji dozorowej. Skorzystaj z naszego konfiguratora. Odpowiedz na kilka prostych pytań. Na tej podstawie przygotujemy ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.


  mieszkanie lub domsklepbiuromagazyn  klawiatura z diodami LEDklawiatura z wyświetlaczem graficznym LCDklawiatura z wyświetlaczem dotykowymsterowanie pilotem


  wewnętrznyzewnętrzny


  za pomocą telefonicznej linii stacjonarnejza pomocą sieci GSM


  pożarnapadgaz usypiającygaz propan-butangaz metanzaczadzeniezalanie wodą


  przewodowabezprzewodowa